“Grzybobranie” z rodziną Treflików od Trefl
Gry i zabawy

“Grzybobranie” z rodziną Treflików od Trefl [recenzja]

Co roku gdy rozpoczyna się sezon, wybieramy się wszyscy razem do lasu na  grzyby. Całą rodziną lubimy te nasze grzybobrania bo nie tylko człowiek napełnia koszyczek brązowymi łebkami ale spaceruje sobie pomiędzy drzewami, wdychając ten niezastąpiony leśny zapach. Z tejże też racji, na naszym regale wylądowała gra “Grzybobranie” od Trefl. A że mamy małego miłośnika Treflika, to posiadamy wersję z Rodziną Treflików.  

“Grzybobranie” z rodziną Treflików od Trefl

“Grzybobranie” to gra planszowa przeznaczona dla dwóch do czterech graczy. Gra dedykowana jest dla dzieci od 4 roku życia ale my z naszym graliśmy jak był młodszy. Ciekawostką jest to, że nie mamy płaskiej planszy bo rozgrywka odbywa się na trzech poziomach (które trzeba samemu zamontować). Dodatkowo do dyspozycji mamy trzy rodzaje grzybków (brązowe, żółte i czerwone), które należy umieścić w odpowiednich miejscach na planszy. Za pionki służą nam kolorowe koszyczki, a to dlatego, że gra polega na zebraniu jak największej liczby grzybków z planszy. 

“Grzybobranie” z rodziną Treflików od Trefl

Rozgrywa jest bardzo prosta. Rzucamy kostką i o tyle pól przesuwamy się po planszy. Jak staniemy na polu z grzybkiem to go zbieramy do koszyczka. Dodatkowo mamy parę pól z bonusami. Według instrukcji gra kończy się gdy jeden z graczy przekroczy metę. My troszkę to zmodyfikowaliśmy i kończymy aż wszyscy gracze dojdą do mety. Następnie trzeba policzyć grzybki a dokładnie punkty. Za każdego grzybka jadalnego jest 1 punkt a za muchomorka odejmuje się dwa punkty. Tu także troszkę zmieniliśmy na początku zasady (ze względu na wiek naszego smyka) i po prostu liczyliśmy grzybki, ten kto uzbierał najwięcej wygrywał. 

“Grzybobranie” z rodziną Treflików od Trefl

“Grzybobranie” z rodziną Treflików to gra, która wciąga i zachęca do zabawy. Poza zbieraniem grzybków, mamy także elementy uczenia się liczenia (no bo grzybki trzeba policzyć) czy też drobnej nauki o grzybach (czerwone są złe i się ich nie je). Naszemu smykowi bardzo przypadła do gustu i często kończy się na kilku rozgrywkach z rzędu.  Polecam ją dla każdego przedszkolakowi bo na pewno spędzicie przy niej wesoło czas.

“Grzybobranie” z rodziną Treflików od Trefl

O grze:
Tytuł: Grzybobranie z Rodziną Treflików
Typ: Gra planszowa
Wydawnictwo: Trefl
Wiek: 4+
Czas: 20 – 30 minut
Liczba osób: 2 – 4

“Grzybobranie” z rodziną Treflików od Trefl

 

Ocena:
  • Gra zainteresowała nas:
  • Gra wciągnęła nas:
  • Wygląd gry zaciekawił nas:
5

Podsumowanie:

“Grzybobranie” z rodziną Treflików to gra, która wciąga i zachęca do zabawy. Na grzyby możemy się wybrać o dowolnej porze roku i mieć gwarancje, że na pewno jakieś znajdziemy. Polecam ją dla każdego przedszkolakowi bo na pewno spędzicie przy niej wesoło czas

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *