“Potwory do szafy” gra planszowa od Granna
Gry i zabawy

“Potwory do szafy” gra planszowa od Granna

Każdy rodzic wie, że usypianie rozbrykanego smyka nie należy do najłatwiejszych. Taki niezwyciężony wojownik z reguły nie chce leżeć spokojnie i dać się utulić, przecież jeszcze tyle spraw trzeba przed snem załatwić i omówić. Z pomocą mogą przyjść książeczki ale co gdy nasze dziecię nie okazuje nimi zainteresowania? Wtedy może warto sięgnąć po grę zalecaną na dobranoc? Tak, proszę Państwa jest taka. To “Potwory do szafy” autorstwa Antoine Bauza od Granna

“Co to znowu za pokraki?
Wyglądają jak wieszaki!
Wyszła z szafy bez pomocy…
Kiedy wyszły?
O północy!!!
Dorota Gellner

“Potwory do szafy” gra planszowa od Granna

“Potwory do szafy” do gra dedykowana od trzeciego roku życia i może w nią grać nawet sześcioro zawodników. W środku znajdziemy 20 kart potworów, które do życia powołał Maciej Szymanowicz. Ci co znają owego ilustratora mogą zakładać, że będą to bardzo przyjemne i (jak dla mnie) cudowne potworki. Dalej znajdziemy 10 żetonów zabawek, to właśnie ze względu na ich wielkość nie jest ona polecana najmłodszym. Do tego mamy jeszcze dwa specjalne żetony Łowców Doskonałych, trzy częściowego potwora Zębogona oraz tytułową szafę. 

“Potwory do szafy” gra planszowa od Granna

Formuła gry jest prosta. Na środku kładziemy w stosiku karty potworów, tak aby na wierzchu widzieć ilustrację przedstawiającą dziecko w łóżku. Rozkładany żetony zabawek i łowców, oczywiście także zasłonięte. Układamy także potwora Zębogona a obok kładziemy szafę. Po takim przygotowaniu nie pozostaje nic innego jak odkryć kartę potwora a następnie znaleźć żeton, na którym znajduje się zabawka pokonująca owego potwora. Gdy uda się ją odszukać należy głośno krzyknąć “Uciekaj do szafy, potworze!” i schować kartę potwora do szafy. 

“Potwory do szafy” gra planszowa od Granna

W zależności od wieku gracza jak i chęci grających możemy grać w nią w kilka wariantów. Od tych najprostszych, czyli szukamy póki nie znajdziemy odpowiedniego żetonu, po ciut trudniejszą gdy mamy trzy próby na znalezienie (wtedy przydaje się Zębogon), po wprowadzenie rywalizacji między graczami. Szczegółowe instrukcje znajdziecie w zamieszczonej instrukcji. Możliwość pewnych interpretacji zasad, tworzenia odpowiednich wariantów dostosowanych do wieku gracza jest dużym plusem gry. Dzięki temu gra sprawia zarówno satysfakcję tym mniejszym jak i tym starszym.

“Potwory do szafy” gra planszowa od Granna

“Potwory do szafy” to gra, która opiera się na mechanice memory, dzięki, której trenujecie pamięć. Szukanie żetonu na potwora a potem okrzyk sprawiają, że towarzyszy temu wesoła zabawa. Nasz smyk często się przy niej śmieje. Gramy w nią nie tylko wieczorami, w celu przegonienia potworów przed snem ale także w ciągu dnia. 

“Potwory do szafy” gra planszowa od Granna

“Potwory do szafy” to gra, która kusi ilustracjami, zachęca do zabawy i pokonania potworów. Pomaga trenować pamięć a także uczy zarówno zasad współpracy ale i rywalizacji. Wszystko to w atmosferze okrzyków i śmiechu.  Polecamy ją bardzo! 

“Potwory do szafy” gra planszowa od Granna

O grze:
Tytuł: Potwory do szafy
Typ: Gra planszowa
Wydawnictwo: Granna
Wiek: 3 – 8 lat
Graczy: 1 – 6
Czas: 10 minut

“Potwory do szafy” gra planszowa od Granna

Ocena:
  • Gra zainteresowała nas:
  • Gra wciągnęła nas:
  • Wygląd gry zaciekawił nas:
5

Podsumowanie:

“Potwory do szafy” to gra, która kusi ilustracjami, zachęca do zabawy i pokonania potworów. Pomaga trenować pamięć a także uczy zasad współpracy. Wszystko to w atmosferze okrzyków i śmiechu.  Polecamy ją bardzo!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *