"Skoczki" z Rodziną Treflików od Trefl
Gry i zabawy

„Skoczki” z Rodziną Treflików od Trefl

Coraz bardziej wchodzimy w świat gier planszowych a ich zbiór systematycznie się u nas powiększa. Przyznam, że owa rozrywka coraz mocniej wciągają całą naszą rodzinę do zabawy a ja nie mogę się doczekać kiedy to będziemy sięgać po coraz to “doroślejsze” pozycje. Tym razem postanowiłam Wam pokazać coś z serii gier zręcznościowo planszowych, w której zapominamy o pionkach, kostkach czy kartach. Mowa o dość starej i zapewne znanej większości grze czyli “Skoczkach”. Na naszym regale znajduje się wersja od “Trefl” a do zabawy zachęca Rodzina Treflików.  

"Skoczki" z Rodziną Treflików od Trefl

“Skoczki” przeznaczone są maksymalnie dla czterech graczy, a więc jak się możecie domyślić mamy 4 kolorowe wyrzutnie i 12 skoczków (po trzy na jeden kolor). Do tego planszę z dziurami na skoczki, 4 drzewa urozmaicające planszę i instrukcję. Sama gra jest bardzo prosta, stawiamy skoczka na wyrzutni, naciskami i staramy się aby wpadł w jedną z dziur. Za każdy celny strzał otrzymujemy punkty, w zależności od koloru otworu mamy 1 punkt za niebieski pierścień, 2 za żółty, 3 za czerwony i aż 5 za zielony czyli sam środek. Jeśli trafimy w skoczek innego gracza i utrzymamy się w nim to otrzymujemy podwójną liczbę punktów.

"Skoczki" z Rodziną Treflików od Trefl

Poza tym podstawowym wariantem rozgrywki, w instrukcji znajdziemy kilka innych pomysłów, które urozmaicą nam grę. Już same nazwy “Cyrkowa sztuczka” czy “Drzewko szczęścia” zachęcają do ich wypróbowania. Dzięki temu “Skoczki” mogą nam służyć na bardzo długo i się nie znudzą. 

"Skoczki" z Rodziną Treflików od Trefl

Jak już pisałam, w grę może grać do czterech osób, ale u nas czasami jest to pojedyncza zabawa naszego smyka, który uczy się celności. “Planowa” rozgrywka trwa około 15 minut, niemniej u nas często przeciąga się do godziny, której towarzyszą wybuchy śmiechów. Z racji na małe elementy, gra dedykowana jest dla dzieci od 3 roku życia i myślę, że to dobry wiek do rozpoczęcia z nią przygody. 

"Skoczki" z Rodziną Treflików od Trefl

“Skoczki” to gra zręcznościowa, które zachęca do zabawy. Podczas grania smyk rozwija zdolności celowania, próbowania i kombinowania jak najlepiej nacisnąć wyrzutnię aby skoczek wpadł prosto w dziurę. Co prawda nie znajdziemy tu wartości merytorycznych ale na pewno spędzimy z nią wesoło czas. Na rynku znajduje się sporo wariantów graficznych owej gry, w której różni bohaterowie zachęcają do zabawy. Jeśli jednak Wasz smyk lubi Rodzinę Treflików to zachęcam właśnie do tej pozycji. Zawsze milej grać w towarzystwie bohaterów. 

"Skoczki" z Rodziną Treflików od Trefl

O grze:
Tytuł: Skoczki
Seria: Rodzina Treflików
Typ: Gra zręcznościowa
Wydawnictwo: Studio Trefl
Wiek: 3+
Graczy: 2 – 4 
Czas: 15 minut

Ocena:
  • Gra zainteresowała nas:
  • Gra wciągnęła nas:
  • Wygląd gry zaciekawił nas:
5

Podsumowanie:

“Skoczki” to gra zręcznościowa, które zachęca do zabawy. Podczas grania smyk rozwija zdolności celowania, próbowania i kombinowania jak najlepiej nacisnąć wyrzutnię aby skoczek wpadł prosto w dziurę. Polecam

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *