“Pisanie literek z pojazdami” i “Pisanie literek ze zwierzętami” od Wydawnictwa Greg
Dla przedszkolaka,  Do kolorowania i naklejania,  Edukacyjne,  Greg,  Książki dla dzieci,  Literatura dziecięca

“Pisanie literek z pojazdami” i “Pisanie literek ze zwierzętami” od Wydawnictwa Greg

Nauka alfabetu coraz bardziej zaprząta głowę naszego smyka. I tak jak jeszcze chwilę wcześniej wystarczyło samo poznawania literek, tak teraz nauka ewoluowała na wyższy poziom i zaczęły się próby pisania literek. A jak próby to potrzebne są pomoce dydaktyczne, chociażby takie jak zeszyty ćwiczeń. Stąd też w naszej biblioteczce pojawia się ich coraz więcej takich zeszytów a jednymi z nich są książeczki z ćwiczeniami od wydawnictwa Greg “Pisanie literek z pojazdami” i “Pisanie literek ze zwierzętami”.

“Pisanie literek z pojazdami” od Wydawnictwa Greg

“Pisanie literek z pojazdami” i “Pisanie literek ze zwierzętami”  to prawie takie same zeszyty, różniące się tylko tematyką przewodnią. W pierwsze małemu uczniowi towarzyszą wszelkiego rodzaju pojazdy, w drugiej, literki odkrywa dzięki zwierzętom. Przyznam szczerze, że to tematyczne rozwiązanie jest bardzo fajne, bo np. można dowiedzieć się jak wygląda armatohaubica. A z racji, że jestem starej daty to od razu przychodzi mi do głowy rozbudowana wersja gry “miasta, państwa”, w której pojawiały się czasem zwierzęta czy pojazdy. 

Pisanie literek ze zwierzętami” od Wydawnictwa Greg

W każdym z zeszytów znajdziemy 64 stron w pełni poświęconych literkom. Pojedyncze strony mają taki sam wygląd. W kolorowym kwadraciku mamy napisaną dużą i małą literkę, następnie małego ucznia czeka zadania, w postaci znalezienia i naklejenia naklejki danego pojazdu bądź zwierzątka i pokolorowanie kolorowanki. Gdy już przyjemności związane z kredkami się skończą, przychodzi czas na naukę pisania. Na każdej stronie mamy zestaw trzy linii, w których znajdują się literki. Pierwsze literki w linii opatrzono w strzałki pokazujące jak należy daną literkę pisać. Potem trzy wyszarzone literki zachęcają do poprowadzenia po nich ołówka by za chwilę przejść na wyższą szkołę jazdy i samemu je napisać. 

“Pisanie literek z pojazdami” od Wydawnictwa Greg

W zależności od książeczki, literkom poświęcona jest różna liczba stron, czasem to tylko jedna a czasem kilka. Znajdziemy tu także strony poświęcone naszym polskim literką typu Ś, Ż czy dwuznakom Ch i Cz, choć nie wszystkim. Także owe literki nie zawsze występują w obydwu, bo np. Ć spotkamy tylko w zwierzątkach. Wyjaśnienie jest proste, bo czy ktoś z Was zna pojazd albo zwierzę na ą? Dodatkowo, na każdej stronie znajduje się miejsce gdzie mały uczczeń może podpisać swoje dzieło. 

Pisanie literek ze zwierzętami” od Wydawnictwa Greg

“Pisanie literek z pojazdami” i “Pisanie literek ze zwierzętami” to bardzo fajne zeszyty ćwiczeń, które zachęcają smyki do nauki. Kolorowanki pozwalają potrenować rękę przed nauką pisania, obrazki uczą nowych słów z danej tematyki a naklejki, cóż, które dziecko nie lubi naklejki?  Połączenie to sprawia, że warto tymi pozycjami się zainteresować. Polecamy. 

“Pisanie literek z pojazdami” od Wydawnictwa Greg

“Pisanie literek z pojazdami”

Pisanie literek ze zwierzętami” od Wydawnictwa Greg

“Pisanie literek ze zwierzętami”

Ocena:
  • Książki zainteresowały nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

“Pisanie literek z pojazdami” i “Pisanie literek ze zwierzętami” to bardzo fajne zeszyty ćwiczeń, które zachęcają smyki do nauki. Kolorowanki pozwalają potrenować rękę przed nauką pisania, obrazki uczą nowych słów z danej tematyki. Połączenie to sprawia, że warto tymi pozycjami się zainteresować. Polecamy. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *