Canon EOS 80D z obiektywem 18-135 IS USM Nano
Fotografia,  Życie

Marzenia są po to aby je spełniać

Pamiętam czasy aparatów analogowych. Człowiek kupował kliszę, pstrykał zdjęcia a potem szedł do punktu fotograficznego i z niecierpliwością oczekiwał na wywołania zdjęć. Wyjdą czy nie wyjdą o to jest pytanie. Pamiętam swoje aparaty analogowe i zdjęcia, które nimi się robiło. Czasem prześwietlone, czasem nieostre a czasem piękne. Niemniej każdemu towarzyszyła jedna piękna rzecz: uchwycona i zapamiętana chwila. Coś czego nic nie przebije.

Potem nadszedł czas aparatów cyfrowych i popularyzacji „małpek”. Pamiętam swoją wielką radość kiedy od rodziców dostałam w prezencie Canona PowerShot S3 IS. 6 miliona pikseli, cóż to była za szczęścia. Zdjęcia, zdjęcia i zdjęcia. Prawie niczym nieograniczona możliwości (no dobrze pojemnością karty), zgrywanie do komputera, poprawianie, retuszowanie i tak dalej. To był okres, w którym ciężko było mnie spotkać bez aparatu. Choć umówmy się była to troszkę bardziej rozbudowana „małpka”, która większość robiła za fotografa.

Canon EOS 80D z obiektywem 18-135 IS USM Nano

Technologia się rozwijała i przyszły telefony, z coraz to lepszymi aparatami. To one zaczęły towarzyszyć nam na co dzień, służąc za idealnego łapacza chwil. Cóż przyznam, że moja pasja gdzieś się zapodziała. Fajnie było robić zdjęcia, ale czegoś zaczęło brakować…

W mojej głowie, mimo osłabienia pasji, tliło się marzenie: posiadać własną lustrzankę. To był jeden cel, który ciągle gdzieś siedział. Cel, do którego pragnęłam dążyć i którym suszyłam głowę wielu. Choć wydaje się, że to dość banalne marzenia ale do jego realizacji zawsze brakowało mi jednej rzeczy, mianowicie pieniędzy. Cóż to nie są jednak tanie przedmioty a zawsze były ważniejsze rzeczy do kupienia.  Poza tym, chwilę oczekiwania umilała mi pożyczona lustrzanka Nikona, która tylko utwierdzała mnie w moim marzeniu. To właśnie dzięki niej odkryłam, że fotografia makro bardzo mnie pociąga.

Canon EOS 80D z obiektywem 18-135 IS USM Nano

W końcu się zebrałam w sobie i postanowiła, że na swoje 35 urodziny zrealizuje swe marzenie. Przyznacie ładny wiek więc trzeba go odpowiednio uczcić, a że zawsze wybierałam dobra materialne nad imprezy tak więc, nie pozostało nic innego jak zebrać się w sobie i uzbierać kwotę a także znaleźć odpowiedni model aparatu.

Z tego miejsca wypadałoby chyba wszystkich przeprosić za moje „męczenie”. Każdego kogo spotkałam bądź znałam od strony fotograficznej męczyła, pytałam, dopytywałam i tak dalej. Odkryłam masę blogów fotograficznych i serwisów specjalistycznych, z których chłonęłam wiedzę jak gąbka. Co tylko sprecyzowałam swój wybór to zaraz pojawiał się jakiś szkopuł, który rzucał cień na moje ustalenia.

Nie ukrywam, że moja marzenie o lustrzance zostało lekko zachwiane, kiedy to zostałam zauroczona bezlusterkowcem. Miałam przyjemność pobawić się chwilę Fujifilm X-T20 i uwierzcie mocno nadszarpnęło moją wiara w lustrzankę. Pomijam już wygląd, nawiązujący do starych aparatów ale jakoś zdjęć, wielkość i tak dalej sprawiły, że byłam gotowa  stać się jego posiadaczką. Naprawdę z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu.

FUJIFILM X-T20
źródło: Fujifilm

Niemniej data moich urodzin zbliżała się coraz szybciej i trzeba było podjąć męską decyzję. Zauroczenie minęło, a miłość do lustrzanek znowu odżyła pełną siłą. Problemem stały się tylko fundusze, bo sprzęt wybrany ale kwota na koncie nijak chce się z ową decyzją pogodzić. Z ratunkiem przyszedł nie kto inny jak mój mąż.

I tak o to, trzydziestka piątka stuknęła mi na karku a w moim życiu pojawił się on – Canon EOS 80D z obiektywem 18-135 IS USM Nano. Moje marzenie, w końcu się zrealizowała a ja stałam się najszczęśliwszą posiadaczką lustrzanki na świecie!

Canon EOS 80D z obiektywem 18-135 IS USM Nano

 

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zacząć się szkolić w robieniu zdjęć, a jak sami wiecie praktyka czyni mistrza!

A skoro jedno marzenie się udało zrealizować to pora znaleźć sobie następne. Tym razem będzie to obiektyw makro. Ach, tylko, który wybrać ? 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *