“Maria Konopnicka. Wierszykowo z puzzlami” od Wydawnictwa Zielona Sowa
Dla najmłodszych,  Konopnicka Maria,  Książki dla dzieci,  Literatura dziecięca,  Z gadżetami,  Zielona Sowa

“Maria Konopnicka. Wierszykowo z puzzlami” od Wydawnictwa Zielona Sowa [recenzja]

Książek dla dzieci zawierających znane i lubiane wierszyki jest mnóstwo. Dowolne formaty, kolorowe obrazki to wszystko przyciąga wzrok i zachęca do sięgnięcia po nie. Wśród nich wyróżnia się pewna nietypowa seria, mianowicie “Wierszykowo z puzzlami”, w której Wydawnictwo Zielona Sowa połączyło ze sobą wierszyki znanych i lubianych autorów z puzzlami. W naszej biblioteczce znajduje się książeczka z utworami Marii Konopnickiej, autorki, której nie trzeba nikomu chyba przedstawiać. 

“Maria Konopnicka. Wierszykowo z puzzlami” to pozycja, w której znajdziemy trzy zabawne wierszyki autorki. Możemy pośmiać się ze “Stefka Burczymucha”, zrobić “Pranie” oraz podziwiać siedmiobarwną “Tęczę”.  Słowa uzupełniają kolorowe i zabawne ilustracje autorstwa Marcina Poludniaka, które nadają książeczce uroku. Mi osobiście bardzo się podobają. 

“Maria Konopnicka. Wierszykowo z puzzlami” od Wydawnictwa Zielona Sowa

Owa książeczka to nie tylko zbiór wierszyków, to także cztery układanki składające się z dziewięciu elementów. Pod każdą z nich znajduje się wiernie odwzorowany obrazek z puzzli w szarych kolorach. Ale to nie jedyna pomoc dla naszych szkrabów, dodatkowo każdy puzzel jest obrysowany aby jeszcze łatwiej się je układało. Owe zabiegi sprawiają, że jest to idealna pozycja dla maluszków, które rozpoczynają swoją przygodę z puzzlami. Całość wykonana jest z twardego kartonu, posiada zaokrąglone rogi oraz miękką okładkę. 

“Maria Konopnicka. Wierszykowo z puzzlami” to ciekawa propozycja, która urozmaici biblioteczkę maluszka. Lubiane wierszyki wzbogacono o kolorowe puzzle bądź jeśli ktoś woli, puzzle zapakowano w kolorowe pudełko, przykuwające wzrok. Myślę, że jest to dobra pozycja dla początkujących małych puzzlarzy, a także do zachęcania do czytania poprzez zabawę. Polecam wszystkim poszukujących tego typu pozycji.

“Maria Konopnicka. Wierszykowo z puzzlami” od Wydawnictwa Zielona Sowa

O książce:
Tytuł: Maria Konopnicka. Wierszykowo z puzzlami  
Autor: Maria Konopnicka
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 10

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
4

Podsumowanie:

“Maria Konopnicka. Wierszykowo z puzzlami” to ciekawa propozycja, która urozmaici biblioteczkę maluszka. Lubiane wierszyki wzbogacono o kolorowe puzzle bądź jeśli ktoś woli, puzzle zapakowano w kolorowe pudełko, przykuwające wzrok.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *