“A co to?” - Hector Dexet
Aktywizujące i interaktywne,  Dexet Hector,  Dla najmłodszych,  Książki dla dzieci,  Literatura dziecięca,  Mamania,  Z okienkami i dziurami

“A co to?” – Hector Dexet [recenzja]

Stworzenie książeczki, która zainteresuje na dłużej ciekawskie maluszki jest nie lada wyzwaniem. Na rynku wydawniczym jest sporo różnych pozycji. Jedne zyskują akceptację tego wybrednego grona, drugie niekoniecznie. Do tej pierwszej grupy, należy na pewno “A co to?” autorstwa Hectora Dexeta, która podbija serduszka maluszków. No bo przyznajcie sami, kto nie lubi bawić się w chowanego? Już sama okładka zachęca do zabawy, bo co to się chowa w drzewie?

“A co to?” to książeczka pełna zgadywanek. Ze strony na stronę maluszek zgaduje co takiego może się kryć na przykład w jajku albo kto schował się za serem? Kto to może nie spać w nocy albo co ukryło się w kapeluszu magika? Pewnie zastanawiacie się gdzie leży tajemnica sukcesu owej pozycji? Wszystko sprowadza się do odpowiednich dziur. Każda ze stron zawiera odpowiednie wycięcie, które podpowiada co może być ukryte.

Książeczka wykonana jest z kartonu i mimo, że składa się z 36 stron to jest lekka, dzięki czemu mali siłacze sobie z nią poradzą.  Zdaje się także być odporną na maluszkowe harce. Wyjątkiem jest strona z wyciętą rączką, która niestety bardzo szybko przegrała z naszym smykiem. No ale przecież nic tak nie cieszy, jak wyginanie paluszków. Nieprawdaż?

“A co to?” - Hector Dexet

“A co to?” to książeczka z prostymi ale zabawnymi ilustracjami. Kolory na obrazkach są tak dobrane aby stanowiły kontrastowe wzory. Co ważne, na jednej ilustracji nie ma ich za dużo, przez co nie jest za kolorowo. Obrazki nie zawierają dużo elementów, przez co uwaga maluszka nie jest rozpraszana. Tekstu tutaj jest bardzo malutko, ot pytanie o to co może się skrywać za następną stroną i odpowiedź. W końcu to pozycja dla jedno – dwulatków, które niekoniecznie przepadają za słowem pisanym jeszcze.

“A co to?” - Hector Dexet

Pozycja ta jest jedną z ulubionych książeczek naszego smyka. Na początku uwielbiał z nami spędzać przy niej czas, odkrywając co może się kryć na następnej stronie. Śmiechu było sporo. Potem sam chętnie po nią sięgał, przeglądając ją w prawo i lewo.. W szczególności spodobała się mu ostatnia strona, za którą sam mógł się schować i widać mu było tylko rozbawione oczy.

“A co to?” to książeczka, która według mnie powinna znaleźć się w każdej biblioteczce maluszka. Możecie być pewni, że spędzicie przy niej wesoło czas, w którym nie zabraknie okrzyków radości.  

“A co to?” - Hector Dexet

O książce:
Tytuł: A co to?
Autor: Hector Dexet
Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2017
Liczba stron: 36

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5,3

Podsumowanie:

“A co to?” to książeczka, która według mnie powinna znaleźć się w każdej biblioteczce maluszka. Możecie być pewni, że spędzicie przy niej wesoło czas, w którym nie zabraknie okrzyków radości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *