Sweeciak.pl

Chwile z życia książkoholiczki czyli recenzje książek :)

  • Literatura
  • Książki dla dzieci
  • Gry i zabawy
  • Cała reszta
  • O mnie
  • Literatura
  • Książki dla dzieci
  • Gry i zabawy
  • Cała reszta
  • O mnie
  • “Rozmowy z psychopatami. W otchłani zła” - Christopher Berry – Dee
    Berry - Dee Christopher,  Czarna Owca,  Książki,  Literatura faktu,  Reportaż

    “Rozmowy z psychopatami. W otchłani zła” – Christopher Berry – Dee [recenzja]

    16 czerwca, 2021 / No Comments

    Sięgając po książkę o seryjnych mordercach zastanawiacie się co Was w nich ciekawi? Co skłania Was do poświęcania czasu na czytanie o bestialskich czynach? Odkrywaniu morderczych zapędów i psychopatycznych umysłów? Nie wiecie? Może w odpowiedzi pomogą słowa Jamesa Berretta, wielokrotnie nagradzanego oficera policji, który w swojej książce z 1932 roku napisał: “Przestępstwa budzą powszechne zainteresowanie. Zawsze tak było i będzie. Dla milionów zwykłych ludzi stanowią symbol tego, co niezwykłe, pogardzane ale fascynujące. Lubimy czytać i słuchać o zbrodniach”. Jeśli zatem należycie do tych milionów, którzy lubią czytać o czynach psychopatów to trafiliście idealnie. Oto “Rozmowy z psychopatami. W otchłani zła”, w której to Christopher Berry – Dee zabierze Was na…

    czytaj dalej

    Zobacz także

    “Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów” - Christopher Berry-Dee

    “Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów” – Christopher Berry-Dee [recenzja]

    23 maja, 2020
  • "Seryjni mordercy - Michelle Kaminsky
    Kaminsky Michelle,  Książki,  Literatura faktu,  Muza S.A.

    „Seryjni mordercy – Michelle Kaminsky [recenzja]

    15 lipca, 2020 / No Comments

    Świat seryjnych morderców budzi ciekawość wielu czytelników. Zanurzając się w mocniejszą literaturę, stajemy się obserwatorami tego mrocznego świata a nasza ciekawość budzi się do życia. Fikcja literacka zaczynam nam nie wystarczać i pojawia się chęć zanurzenia się w świat potworów chodzących po naszym globie. Czasem jest to nasza zwykła ciekawość, czasem chęć poznania tego co kryje się w mrocznych umysłach a może czasem brakuje nam mocniejszej dawki strachu? Jeśli zatem chcielibyście wkroczyć w świat seryjnych morderców i zapoznać się z nimi bliżej to książka Michelle Kaminsky “Seryjni mordercy” będzie dobrym początkiem.  Michele Kaminsky jest niezależną autorką i redaktorką, której teksty możecie znaleźć w amerykańskim “Forbesie” czy “LegalZoom”. Oddała w ręce…

    czytaj dalej
  • “Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów” - Christopher Berry-Dee
    Berry - Dee Christopher,  Czarna Owca,  Książki,  Literatura faktu,  Reportaż

    “Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów” – Christopher Berry-Dee [recenzja]

    23 maja, 2020 / 2 komentarze

    Mózg człowieka jest jednym z najbardziej fascynujących i najmniej odkrytych narządów człowieka. To w nim kryje się nasz umysł, który odpowiada za nasze myślenie, postrzeganie, odczuwanie emocji i zachowanie. To tam kształtuje się nasza osobowość, to kim będziemy i jak będziemy się zachowywać. Ta wielka tajemnica od wielu lat spędza sen z powiek masie uczonych, którzy chcą zgłębić tajniki umysłu. Poznać co się w nim kryje i ukazać to światu. Drugim elementem, który nas fascynuje jest zło, pragniemy wiedzieć jak dostaje się do naszych myśli i kieruje naszymi czynami. Nic zatem dziwnego, że tak wielu stara się poznać umysły największych psychopatów, aby ich zrozumieć i odkryć co stoi za ich…

    czytaj dalej

    Zobacz także

    “Rozmowy z psychopatami. W otchłani zła” - Christopher Berry – Dee

    “Rozmowy z psychopatami. W otchłani zła” – Christopher Berry – Dee [recenzja]

    16 czerwca, 2021
  • Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić” - Richard MacLean Smith
    Książki,  Literatura faktu,  MacLean Smith Richard,  Znak

    “Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić” – Richard MacLean Smith [recenzja]

    30 września, 2019 / No Comments

    Interesujemy się tym co niewyjaśnione i wykraczające poza nasze rozumowanie. Zjawiska paranormalne, bliskie spotkania trzeciego stopnia czy też duchy fascynują ludzkość od dawna. Próbujemy je wyjaśniać, tłumaczyć racjonalnie ale nie zawsze to się udaje. Takimi niewyjaśnionymi historiami zainteresował się Richard MacLean Smith, autor podcastu, w którym opowiada o prawdziwych wydarzeniach, które nie doczekały się racjonalnego wyjaśnienia. Swoje słowo mówione postanowił przelać na papier i tak oddał w ręce czytelników książkę “Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić”.  “Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić” to zbiór dziesięciu historii, które do tej pory stanowią zagadkę dla ludzkości. W pierwszym rozdziale autor porusza kwestię reinkarnacji na przykładzie Heinricha…

    czytaj dalej

    Zobacz także

    "Światła września" – Carlos Ruiz Zafon

    „Światła września” – Carlos Ruiz Zafon [recenzja]

    18 czerwca, 2012
    "Dom głosów" - Donato Carrisi

    „Dom głosów” – Donato Carrisi [recenzja]

    25 września, 2021
    "Drzwi do piekła" – Maria Nurowska

    „Drzwi do piekła” – Maria Nurowska [recenzja]

    8 lipca, 2013
  • “Wyspa potępionych. Prawdziwa historia wyspy Blackwell” - Stacy Horn
    Horn Stacy,  Książki,  Literatura faktu,  Znak Literanova

    “Wyspa potępionych. Prawdziwa historia wyspy Blackwell” – Stacy Horn [recenzja]

    10 lipca, 2019 / No Comments

    Zagłębiając się w dzieje ludzkości co chwilę możemy natrafić na historię, które nami wstrząsają. Historie, które mogą nas przeorać przez granicę wytrzymałości i wiary, wyplują zmiętych i zniechęconych. Zostawią z pytaniem w głowie: jak człowiek człowiekowi może zgotować taki los i to jeszcze kierując się “dobrymi” przesłankami. Każdy naród, kraj czy społeczeństwo ma w swoim repertuarze taką mroczną tajemnicę, którą skrzętnie chowa pod dywan. Weźmy chociażby taki Nowy Jork, który w swojej historii skrywa pewien mroczny eksperyment społeczny, który do tej pory powoduje gęsią skórkę i przyprawia o niedowierzanie. .  Wyspa Blackwell (obecnie znana jako Wyspa Roosevelta) to wąska wyspa w Nowym Jorku położona na rzece East River. To właśnie…

    czytaj dalej
  • “Tajemnice wydarte zmarłym“ - Emily Craig
    Craig Emily,  Książki,  Literatura faktu,  Znak

    “Tajemnice wydarte zmarłym“ – Emily Craig [recenzja]

    24 kwietnia, 2019 / No Comments

    Antropologia sądowa to pojęcie, które coraz częściej gości na ekranach telewizorów czy kartach powieści. Każdy kto choć trochę interesuje się tym tematem słyszał o Temperance Brennan czy Davidzie Hunterze, antropologach, którzy na dobre zagościli na bibliotecznych półkach. Także producenci filmowi oferują nam szeroki wachlarz seriali, w których to możemy podziwiać antropologów w akcji. Niestety często ich praca zaburzona jest przez literackie czy też filmowe prawa, odbierając im rzeczywistość, pokazując czytelnikowi czy też widzowi to co najbardziej fascynujące. W rzeczywistości życie antropologa to nie wartka akcja i szkielety wprost krzyczące swą historię. To przeważnie wielogodzinna i żmudna praca, często w niesprzyjających warunkach i powolne odkrywanie sekretów, które skrywają zmarli. Jeśli zatem…

    czytaj dalej
  • “Seryjne zabójczynie. Najsławniejsze morderczynie w dziejach” - Tori Tefler
    Biografia, autobiografia, pamiętnik,  Książki,  Literatura faktu,  Poradnia K,  Tefler Tori

    “Seryjne zabójczynie. Najsławniejsze morderczynie w dziejach” – Tori Tefler [recenzja]

    5 marca, 2019 / No Comments

    Seryjni mordercy mają coś w sobie co przyciąga uwagę tłumu, nie tylko wzbudzają strach ale także budzą naszą ciekawość. Chcemy dowiedzieć się co kryje się w tym psychopatycznym umyśle, co pchnęło ich do takich czynów.  Naszą ciekawość możemy zaspokajać sięgając po różnego rodzaju pozycje opisujące sylwetki zwyrodnialców. Niemniej jest wśród nich mało książek poświęconych kobietom a dokładnie seryjnym zabójczynią. Chciałoby się rzecz, że przecież w gronie tej słabej płci, takie zapędy są rzadkością a jednak historia zna wiele pań, które podążając mroczną drogą zostawiały za sobą poletko denatów. Tori Tefler postanowiła wybrać czternaście z nich i przedstawić nam ich sylwetki w swojej debiutanckiej książce “Seryjne zabójczynie. Najsławniejsze morderczynie w dziejach”. …

    czytaj dalej

    Zobacz także

    "Biuro kotów znalezionych" – Kinga Izdebska

    „Biuro kotów znalezionych” – Kinga Izdebska [recenzja]

    12 stycznia, 2014
    “Dyrdymarki” - Marek Niedźwiecki

    “Dyrdymarki” – Marek Niedźwiecki [recenzja]

    27 stycznia, 2021
    “Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” - Ben Brooks

    “Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” – Ben Brooks [recenzja]

    10 stycznia, 2019
  • “Trupia farma. Nowe śledztwa” - Bill Bass, Jon Jefferson
    Bass Bill,  Jefferson Jon,  Książki,  Literatura faktu,  Reportaż,  Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

    “Trupia farma. Nowe śledztwa” – Bill Bass, Jon Jefferson [recenzja]

    28 kwietnia, 2018 / No Comments

    Jeśli lubisz literaturę ciut mocniejszą, w której znienacka pojawia się trup a do rozwikłania zagadki potrzebna jest pomoc antropologa to zapewne obiło Ci się o uszy takie pojęcie jak Trupia Farma. Ośrodek Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennesse (bo tak się poprawnie nazywa) to miejsce, w którym odkrywane są wszystkie tajemnice śmierci. To stąd naukowcy mają wiedzę, tak potrzebną przy morderstwach. Trupią Farmę założył światowej sławy antropolog William B. Bass. Bill Bass wraz z Jonem Jeffersonem opowiedzieli o jej początkach i rozwoju w książce “Trupia farma. Sekrety legendarnego laboratorium sądowego, gdzie zmarli opowiadają swoją historię”. To tam mogliśmy poznać trudną drogę jaką stoczył Bass aby owy ośrodek powstał. Zapoznaliśmy się także ze…

    czytaj dalej

    Zobacz także

    "Trupia Farma" – Bill Bass i Jon Jefferson

    „Trupia Farma” – Bill Bass i Jon Jefferson [recenzja]

    2 maja, 2012
  • “Ginekolodzy” - Jürgen Thorwald
    Książki,  Literatura faktu,  Marginesy,  Thorwald Jurgen

    “Ginekolodzy” – Jürgen Thorwald [recenzja]

    21 listopada, 2017 / No Comments

    Kontrowersyjne książki mają to w sobie, że generują wokół siebie szum czym przyciągają zaciekawionego czytelnika. Prawie każdy z nas lubi czasem zanurzyć się w temacie, który budzi wszelakie emocje. Popatrzeć bezpiecznie z boku, przeczytać trochę informacji i pod nosem wypowiedzieć swoje zdanie, ubarwiając je czasem niezbyt kulturalnymi epitetami. A trzeba przyznać, że sięgając po “najbardziej kontrowersyjną książkę Jürgena Thorwald”, w której “damscy rzeźnicy” doskonalą swój zawód, owe epitety pojawiają się dość często. Jürgen Thorwald (1915 – 2006) to niemiecki pisarza i historyk, który na swoim koncie ma sporo pozycji opisujących historię medycyny. Jedną z nich są owi “Ginekolodzy”, książka, o której autor pisze: „Ginekolodzy będą książką prowokacyjną. Opowiada ona o…

    czytaj dalej

    Zobacz także

    Najlepsze książki roku 2021 według czytelników LubimyCzytac.pl

    16 marca, 2022
    "Szkoła żon" - Magdalena Witkiewicz

    „Szkoła żon” – Magdalena Witkiewicz [recenzja]

    19 marca, 2017
    "Rozpad" - Sharon Bolon

    „Rozpad” – Sharon Bolon [recenzja]

    23 listopada, 2020
  • "Biuro kotów znalezionych" – Kinga Izdebska
    Biografia, autobiografia, pamiętnik,  Izdebska Kinga,  Książki,  Literatura faktu,  W.A.B.

    „Biuro kotów znalezionych” – Kinga Izdebska [recenzja]

    12 stycznia, 2014 / No Comments

    W moje ręce wpadła dość nietypowa książka – „Biuro kotów znalezionych” autorstwa Kingi Izdebskiej. Lektura ta jest nietypowa, gdyż z jednej strony jest krótką historią z życia autorki o tym, jak postanowiła się zagłębić w wolontariat i stworzyć tymczasowy dom dla kotów. Z drugiej strony jest apelem do wszystkich, aby zwrócili uwagę na los kotów, w szczególności tych bezdomnych. Czasem drobny gest może znaczyć dla nich bardzo dużo. Kinga Izdebska z zawodu jest informatykiem a z zamiłowania pomaga w Fundacji Argos. W swojej książce postanowiła opisać jak naprawdę wygląda dom tymczasowy dla kotów, jak działa fundacja pomagająca bezdomnym kotom miejskim. Jako nowicjuszka podeszła do tego tematu od początku, prowadząc czytelnika…

    czytaj dalej

    Zobacz także

    "Byłem asystentem doktora Mengele" – Miklos Nyiszli

    „Byłem asystentem doktora Mengele” – Miklos Nyiszli [recenzja]

    17 maja, 2012
    “Dyrdymarki” - Marek Niedźwiecki

    “Dyrdymarki” – Marek Niedźwiecki [recenzja]

    27 stycznia, 2021
    "Życie (nie) całkiem spokojne" – Joanna Chmielewska

    „Życie (nie) całkiem spokojne” – Joanna Chmielewska [recenzja]

    6 stycznia, 2014
12

Znajdziesz mnie:

Czego szukasz?

O mnie:

Jestem małym molem książkowym, który w wolnych chwilach sięga po książki i je pochłania. Oderwana od rzeczywistości, wchłonięta przez literacką powieść, podróżuje po zakątkach wyobraźni. Czy może być lepsza przygoda?

Polecane:

  • Gry i zabawy dla dzieci
  • Książki dla dzieci od A do Z
  • Książki dla dzieci z podziałem na rodzaje
  • Książki dla dzieci z podziałem na wiek
  • Książki od A do Z

Najnowsze:

  • Świąteczna uczta czytelnicza – zapowiedzi książek Bożonarodzeniowych w 2023
  • Idziemy do szkoły! – 25 książek, dla tych, którzy zaczynają przygodę ze szkołą
  • "Córka ziemi" - Dorota Gąsiorowska„Córka ziemi” – Dorota Gąsiorowska [recenzja przedpremierowa]
  • "Malarka wiosennych łąk" - Joanna Szarańska„Malarka wiosennych łąk” – Joanna Szarańska [recenzja]
  • “Chłopki. Opowieść o naszych babkach” - Joanna Kuciel - Frydryszak“Chłopki. Opowieść o naszych babkach” – Joanna Kuciel – Frydryszak [recenzja]
  • Maj miesiącem Targów Książki
  • "Seks, książki i pieniążki" - Iwona Banach„Seks, książki i pieniążki” – Iwona Banach [recenzja]
  • "Do trzech razy śmierć" - Alek Rogoziński„Do trzech razy śmierć” – Alek Rogoziński [recenzje]
  • Światowy Dzień Książki i Praw AutorskichŚwiatowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2023
  • “To tylko zimowy blues” - Anna Chaber“To tylko zimowy blues” – Anna Chaber [recenzja]

Sweeciak na FB

Facebook Pagelike Widget
Blog Sweeciak.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług, zgodnie z Polityka prywatności.
Zakładam, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Ustawienia CookieAkceptuję
Privacy & Cookies Policy

Privacy Overview

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić wrażenia podczas przeglądania witryny. Z tych plików cookie pliki cookie, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są niezbędne do działania podstawowych funkcji witryny. Używamy również plików cookie stron trzecich, które pomagają nam analizować i zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej witryny. Te pliki cookie będą przechowywane w przeglądarce tylko za Twoją zgodą. Możesz również zrezygnować z tych plików cookie. Ale rezygnacja z niektórych z tych plików cookie może mieć wpływ na wygodę przeglądania.
Necessary
Always Enabled
Niezbędne pliki cookie są absolutnie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witryny. Ta kategoria obejmuje tylko pliki cookie, które zapewniają podstawowe funkcje i zabezpieczenia strony. Te pliki cookie nie przechowują żadnych danych osobowych.
Non-necessary
Wszelkie pliki cookie, które mogą nie być szczególnie potrzebne do działania witryny i są wykorzystywane w szczególności do gromadzenia danych osobowych użytkowników za pośrednictwem analiz, reklam i innych treści osadzonych, są określane jako niepotrzebne pliki cookie. Wymagane jest uzyskanie zgody użytkownika przed uruchomieniem tych plików cookie w witrynie.
SAVE & ACCEPT