"Balsam dla Duszy Miłośnika Kotów" – Jack Canfield, Marty Becker, Mark Victor Hansen, Carol Kline, Amy D. Shojai
Książki

„Balsam dla Duszy Miłośnika Kotów” – Jack Canfield, Marty Becker, Mark Victor Hansen, Carol Kline, Amy D. Shojai [recenzja]

Są takie książki, które pozostają na długo w pamięci. Książki, które budzą w nas różnego rodzaju emocje, od śmiechu po łzy.  Takie tytuły warto posiadać i powracać do nich, kiedy tylko najdzie nas ochota. Przykładem takiej książki jest zbiór opowiadań pod tytułem „Balsam dla Duszy miłośnika kotów” i jak możecie się domyślić opowiada historię o małych stworzenia jakimi są koty, które na co dzień nie zawsze są docenianie.

Koty, tajemnicze zwierzęta, o których krążą różnego rodzaju historię i przesądy. Koty uwielbiane przez jednych i znienawidzone przez drugich. Potrafiące wzruszyć i rozchmurzyć każdego. Bo czy można się smucić gdy małe, puchate i mruczące stworzonko przyjdzie się przytulić? Posiadacze tych czworonogów wiedzą o czym mówię.

Balsam dla Duszy miłośnika kotów” jak wspomniałam składa się z wielu opowiadań, które zostały podzielone na osiem tematyczny działów. Jak możemy z okładki wyczytać „co kot, to obyczaj” taki i co opowiadanie to inne. Znajdziemy tu i radość i łzy, wzruszenie i oddanie. Wszystkie emocje, które mogą towarzyszyć uczuciu jakim darzy się zwierzęta. Te niewiarygodne historię sprawią, że nawet najwięksi przeciwnicy kotów spojrzą na nich łagodniejszym okiem.

Ciężko tu pisać o stylu gdyż mamy tu wielu autorów, którzy nie są pisarzami a zwykłymi ludźmi, którzy oddali swoje serce tym uroczym czworonogą. Dlatego też pełno jest tu emocji, które otaczając nas. Jedne opowiastki są ciekawsze i lepsze, drugie gorsze. Niemniej po przeczytaniu całości jesteśmy tak zauroczeni światem kotów, że o wszelkich minusach zapomnimy.

Cóż więcej mogę napisać, „Balsam dla Duszy miłośnika kotów” jest dla każdego, i dla miłośników kotów i dla sceptyków. Dla tych co chcą poprawić sobie humor i oderwać się na chwilę od rzeczywistości. Bo posiadanie kota czyni z nas szczęściarzy, bo przecież to kot wybiera tego kto mu będzie służył 🙂

O książce:
Tytuł: Balsam dla duszy miłośnika kotów
Tytuł oryginalny: Chicken Soup for the Cat Lover’s Soul
Autor: Jack Canfield, Marty Becker, Mark Victor Hansen, Calor Kline, Amy D. Shojai

Tłumaczenie: Ewelina Jagła
Wydawnictwo: Rebis

Data wydania: 2007
Liczba stron: 440

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
5

Podsumowanie:

„Balsam dla Duszy miłośnika kotów” jest dla każdego, i dla miłośników kotów i dla sceptyków. Dla tych co chcą poprawić sobie humor i oderwać się na chwilę od rzeczywistości. Bo posiadanie kota czyni z nas szczęściarzy, bo przecież to kot wybiera tego kto mu będzie służył.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *