"Śpij, króliczku" - Jörg Mühle
Aktywizujące i interaktywne,  Dla najmłodszych,  Dwie Siostry,  Kontrastowe i obrazkowe,  Książki dla dzieci,  Literatura dziecięca,  Muhle Jorg

„Śpij, króliczku” – Jörg Mühle [recenzja]

Prawie każdy rodzic wie jak ciężko małego i żywego szkraba zachęcić do spania. Jak jeszcze dodamy do tego te wszystkie nudne czynności jak mycie zębów czy ubieranie to wieczorny koszmar murowany. Tłumaczymy, mówimy a i tak ciągle to samo. Gdy już wszelkie pomysły zawiodą warto sięgnąć po książeczkę “Śpij, króliczku” autorstwa niemieckiego ilustratora Jörg Mühle, która żmudny proces zasypiania zamieni w zabawę.

"Śpij, króliczku" - Jörg Mühle

“Śpij, króliczku” to prosta książeczka, której tytułowy bohater idzie spać. Myje ząbki, przebiera się w piżamkę, dostaje buziaka i zasypia. Wydaje się, że dość banalna ale autor dodał do niej coś co czyni ją wartą uwaga. Mianowicie na każdej stronie prosi małego czytelnika o pomoc króliczkowi. A to trzeba klasnąć aby się króliczek przebrał, podrapać za uszkiem czy pogłaskać po pleckach bo przyjemności nigdy za dużo. Dać buziaka na dobranoc bo to przecież ważna rzecz czy też zgasić światło. Ta prosta historia właśnie poprzez zaangażowanie w nią dziecka sprawia, że książeczka ożywia a wraz z nią wyobraźnia.

"Śpij, króliczku" - Jörg Mühle

Jak już wspomniałam owa książeczka jest prosta, zarówno jeśli chodzi o historię jak i sam przekaz. Ilustracje nie zawierają zbyt dużo szczegółów, dzięki temu dziecko się nie rozprasza i skupia na konkretnej rzeczy. Tekstu tu także dużo nie znajdziecie, ot krótki komentarz i prośba. Mimo, że książeczka jest kolorowa to występuje w niej skromny repertuar kolorów, które na dodatek są stonowane. Wykonana z kartonu, świetnie sprawdzi się w małych rączkach.

Książeczka “Śpij, króliczku” trafiła do naszej biblioteczki niedawno. Aktualnie cieszy się średnim zainteresowaniem. Lubi po nią sięgać i razem z nami pomagać króliczkowi w zasypianiu. Owej zabawie często towarzyszy uśmiech a także chęć powtarzania. Z racji, że nasz smyk ma troszkę inne przyzwyczajenia do zasypiania to częściej w ciągu dnia pomagamy króliczkowi. Choć zapewne niedługo przyda nam się owy rytuał w praktyce.

"Śpij, króliczku" - Jörg Mühle

Co do mojej opinii to cóż mam mieszane uczucia. Jest to prosta sympatyczna książeczka, która pokazuje rytuał zasypiania angażując przy tym maluszka. Czy bym ją kupiła ponownie, cóż nie wiem. Z mojego punktu widzenia raczej nie, ale z punktu widzenia mojego szkraba i jego zainteresowania pewnie tak, choć do obowiązkowych bym jej nie zaliczyła.

O książce:
Tytuł: Śpij, króliczku
Autor: Jörg Mühle
Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2017
Liczba stron: 20

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
4

Podsumowanie:

“Śpij, króliczku” to prosta, sympatyczna książeczka, która pokazuje rytuał zasypiania angażując przy tym maluszka. Razem z króliczkiem układamy się do snu, dajemy mu buziaka, gasimy światło i zasypiamy…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *