Seria “Przesuń paluszkiem” - Gabriele Clima
Aktywizujące i interaktywne,  Clima Gabriele,  Dla najmłodszych,  Grupa Wydawnicza Foksal,  Książki dla dzieci,  Literatura dziecięca,  Wilga,  Z ruchomymi elementami

Seria “Przesuń paluszkiem” – Gabriele Clima [recenzja]

Książeczki stanowią nieodłączny element poznawania świata. Dzięki nim małe smyki odkrywają nieznane, uczą się i poznają to co my już znamy. Kolorowe ilustracje zachęcają do zabawy i zapoznania się z coraz to nowszymi rzeczami. Na rynku wydawniczym jest masa tego typu książeczek, które barwnymi ilustracjami kuszą maluszki. Wśród nich znajdziemy także pozycje, które zachwycają magią. Wystarczy mały paluszek a obrazek ożywia zmieniają się na naszych oczach. Przykładem takich interaktywnych książeczek jest seria “Przesuń paluszkiem” autorstwa Gabrieli Clime

Seria “Przesuń paluszkiem” - Gabriele Clima

Seria “Przesuń paluszkiem” od Grupy Wydawniczej Foksal składa się z czterech tematycznych książeczek, które zabierają maluszka w świat interaktywnej zabawy. Dzięki paluszkowi, smyk może przesuwać elementy sprawiając, że obrazek ożywa i się zmienia. Nie tylko ćwiczy swoją motorykę ale także pozwala mu to na odkrywanie samemu  coraz to nowszych rzeczy. Dzięki niektórym ilustracjom może także poznawać związek przyczynowo skutkowy. 

Na nocnym niebie - “Przesuń paluszkiem” - Gabriele Clima

“Na nocnym niebie” to książeczka, w której rozpalimy gwiazdy, sprawimy, że rozkwitną kwiatki a także popływamy statkiem po wodzie. Zapalimy światła w oknach, narysujemy tęczę i sprawimy, że chłopczyk zaśnie. 

Gdy przychodzi wieczór “Przesuń paluszkiem” - Gabriele Clima

“Gdy przychodzi wieczór” zabierze nas w świata fauny i flory. Sprawimy, że kwiatki zasną a leśne zwierzątka wstaną. Ukołyszemy do snu małą małpkę i uśpimy zwierzątka na noc. Zobaczymy co nocą dzieje się pod wodą i sprawimy, że w lesie sto par oczu się otworzy.

Kiedy słońce wstaje - “Przesuń paluszkiem” - Gabriele Clima

“Kiedy słońce wstaje” to książeczka, dzięki której słoneczko wzejdzie a pisklę się wykluje. Zabawimy się w fryzjera i obetniemy warkocze dziewczynce a także wyczarujemy małego wieloryba. Na koniec sprawimy, że burzowym niebie pojawiają się pioruny i zdmuchniemy świeczki na torcie. 

W lesie wróżek - “Przesuń paluszkiem” - Gabriele Clima

“W lesie wróżek” to pozycja, w której będziemy szukać wróżek w lesie, sprawimy, że na drzewie pojawią się jabłka a także spadnie śnieg. Spotkamy kotka burego w oknie i zobaczymy jak rośnie ząbek. Na koniec zaś rozświetlimy niebo fajerwerkami. 

W lesie wróżek - “Przesuń paluszkiem” - Gabriele Clima

Każda książeczka z serii “Przesuń paluszkiem” składa się z sześciu par stron, na których znajdziemy ruchome obrazki. Również okładka zachęca do zmiany swojego wyglądu. Zmiana następuje za pomocą małego suwaczka. Niektóre ilustracje są bardziej rozbudowane inne mniej a co za tym idzie część z nich bardziej przypadła do gustu naszemu smykowi.

Na nocnym niebie - “Przesuń paluszkiem” - Gabriele Clima

Przy każdej ilustracji znajduje się prosty opis nawiązujący do niej. Zachęca to nas dorosłych do uruchomienia wyobraźni i zamienienie się w narratora historii pokazywanej na obrazku. Książeczki wykonane są z twardego kartonu i mają zaokrąglone rogi, dzięki czemu są bezpieczne dla maluszków a także odporne na ich małe rączki i zęby. Mogę to potwierdzić w rzeczywistości bo przetrwały u nas bardzo dużo.

Gdy słońce wstaje “Przesuń paluszkiem” - Gabriele Clima

Seria “Przesuń paluszkiem” to interaktywne książeczki, które warto posiadać w biblioteczce maluszka. U nas cieszyła się bardzo długo zainteresowaniem i prawie każdego dnia towarzyszyła nam interaktywna zabawa.

Seria “Przesuń paluszkiem” - Gabriele Clima

Na początku oczywiście potrzebna była mu mała pomoc ale szybko nasze dziecię nauczyło się samo przesuwać, co owocowało jeszcze większą frajdą. Szczerze polecam owe pozycję bo czas z nimi spędzony to wesoła zabawa, które długo się nie kończy. 

O książce:
Tytuł: Kiedy słońce wstaje
Na nocnym niebie

Gdy przychodzi wieczór
W lesie wróżek
Seria: Przesuń paluszkiem 
Autor: Gabriele Clima
Wydawnictwo:  Grupa Wydawnicza Foksal
Data wydania: 26-03-2017

“Na nocnym niebie”

“Gdy przychodzi wieczór”

“Kiedy słońce wstaje”

“W lesie wróżek

Ocena:
  • Książeczki zainteresowały nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

Seria “Przesuń paluszkiem” to interaktywne książeczki, które warto posiadać w biblioteczce maluszka. Troszkę nauczą, troszkę pokażą, troszkę zabawią. Sprawią, że czas  nimi spędzony będzie na pewno udany i wesoły

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *