"Robaczki" - kontrastowe książeczki dla maluszka
Dla niemowląt,  Kontrastowe i obrazkowe,  Książki dla dzieci,  Literatura dziecięca,  Urbaniak Natalia,  Wilga

„Robaczki” – kontrastowe książeczki dla maluszka [recenzja]

Kontrastowe książeczki obrazkowe to pozycja obowiązkowa w biblioteczce maluszka. Po serii czarno – białych obrazków, które do tej pory cieszą się zainteresowaniem naszego smyka, przyszedł czas na coś bardziej kolorowego i przeznaczonego dla ciut starszych maleństw. Na rynku wydawniczym jest sporo tego typu pozycji, my postanowiliśmy zainteresować się serią książeczek kontrastowych wydanych przez Wilgę.

“Bardzo pracowity świetlik”

W skład serii wchodzą cztery książeczki, które przedstawiają historię czterech malutkich owadów: świetlika (“Bardzo pracowity świetlik”), biedronki (“Bardzo zdolna biedronka”), mrówki (“Bardzo zabiegana mrówka” ) i pszczółki (“Bardzo zalatana pszczoła”). Z racji, że kupowaliśmy wszystkie naraz to mamy je w kartonowym opakowaniu. Cóż to ona właśnie,  zainteresowała naszego smyka najbardziej, bo ileż to frajdy zajmuje wyjmowanie i wkładanie książeczek.

“Bardzo zabiegana mrówka”

Wracając jednak do samych książeczek, to każdemu z robaczkowych bohaterów dobrany został kolor przewodni oraz kształt. W zestawie występują dwie książeczki przeznaczone dla dzieci powyżej 10 miesiąca życia, charakteryzujące się tym,  że poza kolorem białym i czarnym występuje kolor przewodni robaczka.  Oraz dwie o 12 miesiąca życia, gdzie dla urozmaicenia dodano jeszcze jeden kolor, poza głównym. Książeczki składają się z 10 stron, na których znajdziemy ilustrację graficzną i część wierszyka opisującego losy robaczka. Wykonane są tak jak większość tego typu, twarde, kartonowe strony. Ilustracje a także teksty są autorstwa mamy – blogery: Mamagu. Oczywiście znajdziemy tutaj także adnotację, że uzyskały pozytywną opinię psychologa dziecięcego.

“Bardzo pracowity świetlik”

“Bardzo pracowity świetlik” (10m+), jak nazwa sama wskazuje opowiada nam historię świetlika, któremu jako przewodni kolor został dobrany zielony a kształt gwiazdki. Wyróżnia się ona także na tle pozostałych bo jej głównym kolorem jest czarny, a to dlatego, że “malutki świetlik chce rozświetlić niebo”.

(“Bardzo zdolna biedronka”

“Bardzo zdolna biedronka” (10m+) zabiera nas do świata biedroneczki, która chciała zostać artystką. Tutaj poza bielą i czernią przywita nas kolor czerwony oraz kołeczko, a to za sprawą tego, że biedroneczka lubi robić kropeczki.

“Bardzo zalatana pszczoła

“Bardzo zalatana pszczoła”(12m+) to historia pracowitej pszczółki, która cały dzień zbierała pyłek z kwiatów i plastry miodem zapełniała”. Jak możecie się domyślić, kolorem królującym jest żółty, a z racji, że to pozycja dla ciut starszych to grafiki urozmaicono kolorem różowym. Kształtem jest sześciokąt, który nawiązuje do plastrów miodu.

Bardzo zabiegana mrówka

“Bardzo zabiegana mrówka” (12m+) to historia mrówki, która do spiżarni znosi smakołyków stosik”. Kolorem przewodnim jest różowy ale znajdziemy tu także sporo zielonego. Mróweczka kusić do siebie będzie kształtem trójkąta, który ma się kojarzyć ze słodkimi ciasteczkami.

“Bardzo zdolna biedronka”

Seria książeczek kontrastowych Robaczki sprawuje się u nas bardzo dobrze. Smyk wyrósł już z wkładania i wyjmowania kolorowych książeczek z opakowania. Teraz jest chęć oglądania, słuchania a także zabawy. Aktualnie jest to jedna z najczęściej wyjmowanych pozycji z biblioteczki a to już o czymś świadczy. Według mnie warto kupić owe książeczki i patrzeć jak nasze dziecko chłonie, te jeszcze proste obrazki i jak zapamiętuje bohaterów i kształty. Polecam.

“Bardzo zalatana pszczoła”

O książce:
Tytuł: Bardzo pracowity świetlik
Bardzo zdolna biedronka
Bardzo zalatana pszczoła
Bardzo zabiegana mrówka

Seria: Książeczki kontrastowe. Robaczki
Autor: Natalia Urbaniak
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2015

"Robaczki" - kontrastowe książeczki dla maluszka

Bardzo pracowity świetlik:

Bardzo zdolna biedronka:

Bardzo zalatana pszczoła:

Bardzo zabiegana mrówka:

Boks:

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

Seria książeczek kontrastowych Robaczki jest ciekawy zestawem książeczek, które zainteresują maluszka i zachęcą do poznawania kształtów jak i losów małych bohaterów. Polecam.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *