“Owieczka”. Pacynka na paluszek - Urszula Kozłowska
Dla najmłodszych,  Kozłowska Urszula,  Książki dla dzieci,  Literatura dziecięca,  Wilga,  Z gadżetami

“Owieczka”. Pacynka na paluszek – Urszula Kozłowska [recenzja]

Książeczki sprawiają, że małe smyki mają cały świat na wyciągnięcie ręki. To dzięki nim odkrywają coraz to nowsze rzeczy, poznają przedmioty i zwierzątka a także uczą się. Na rynku wydawniczym istnieje wiele pozycji, w których pełno barwnych ilustracji, zachęcających maluszki do zabawy i poznawania. Wśród nich znajdziemy takie egzemplarze, które wzbogacone są o różnego rodzaju “gadżety”. Przykładem takiej pozycji jest “Owieczka” od wydawnictwa Wilga. 

“Owieczka”. Pacynka na paluszek - Urszula Kozłowska

“Owieczka” to mała książeczka, wykonana z grubego kartonu. Składa się z dziesięciu stron, na których opowiedziana jest historia małej owieczki, której znikła mama. Tekst składa się z dwuwersowych rymowanych zdań, których autorem jest Urszula Kozłowska. Pełnostronicowe, barwne ilustrację umilają słuchanie historii. 

“Owieczka”. Pacynka na paluszek - Urszula Kozłowska

Atutem owej książeczki nie są obrazki i tekst a znajdujące się pośrodku książeczki dziura, z której wystaje pacynka na paluszek przedstawiająca głowę małej owieczki. Dzięki temu możemy urozmaicić czytanie małemu szkrabowi. Bo czy nie fajnie jest słuchać o owieczce i patrzeć na ruszającą się główkę małej bohaterki?. 

“Owieczka”. Pacynka na paluszek - Urszula Kozłowska

Przyznam się, że opis owej książeczki zachęcił mnie tak bardzo, że trafiła ona do naszej biblioteczki. Niestety gdy już ją zobaczyłam na żywo to, cóż przeżyłam mocne rozczarowanie. To co miało być jej atutem, czyli pacynka, mnie przeraża. Nie mam oczywiście zastrzeżeń do jej wykonania bo ma sympatyczny pyszczek ale fakt, że ma strasznie długą szyję, robi z niej owieczko podobne stworzenie, które kompletnie nie budzi mojej sympatii, tak samo jak nasze smyka. 

“Owieczka”. Pacynka na paluszek - Urszula Kozłowska

Choć wydawałoby się, że “Owieczka” jest idealną pozycją, tekst Urszuli Kozłowskiej, pacynka i barwne ilustracje to jednak nie polecam jej. Pacynkowa owieczka ma mało wspólnego z rzeczywistością. W serii książeczek z pacynką ukazały się jeszcze “Gąsiennica”, “Słoń” i “Ślimak”. Może w nich owa długość nie przeszkadza a wręcz jest atutem ale nie wiem. U nas “Owieczka” okazała się sporym niewypałem.

“Owieczka”. Pacynka na paluszek - Urszula Kozłowska

O książce: 
Tytuł: Owieczka
Seria: Pacynka na paluszek 
Autor: Urszula Kozłowska
Wydawnictwo: Wilga

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
1,8

Podsumowanie:

“Owieczka” to mała książeczka, wykonana z grubego kartonu. Poza barwnymi ilustracjami i dwuwersowymi wierszykami znajdziemy tu pacynkę, która umilić ma czytanie. Niestety u nass “Owieczka” okazała się dużym niewypałem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *