"Nie łaskocz LWA!" - seria Dotknij, naciśnij, posłuchaj
Aktywizujące i interaktywne,  Dla najmłodszych,  Dźwiękonaśladowcze,  Książki dla dzieci,  Larranaga Ana,  Literatura dziecięca,  Olesiejuk,  Taplin Sam

„Nie łaskocz LWA!” – seria Dotknij, naciśnij, posłuchaj

Lubię gdy książeczki dla najmłodszych mają coś więcej niż same obrazki. I to nie dlatego, że mam coś do książeczek stricte obrazkowych ale z własnego doświadczenia wiem, że szybko się one niestety nudzą maluszkom. A takie, które kryją coś w sobie cieszą się o wiele większym i dłuższym zainteresowaniem. Przykładem takiej bogatej w dodatki książeczki jest “Nie łaskocz LWA! z serii Dotknij, naciśnij, posłuchaj. 

"Nie łaskocz LWA!" - seria Dotknij, naciśnij, posłuchaj

“Nie łaskocz LWA!” to wykonana z grubego kartonu książeczka, która skrywa w sobie dwie niespodzianki dla małych czytelników. Pierwszą z nich są elementy sensoryczne, które zachęcają dzieci do dotykania. Mamy grzywę lwa, skórę zebry, rogi bawoła i ucho słonia. I choć umówmy się nie odwzorowują one prawdziwej struktury to jednak są bardzo przyjemne do miziania. Ale to nie wszystko, miziając i lekko naciskając owe zwierzęta uruchamiamy mechanizm dźwiękowy. Tak więc możemy spodziewać się ryku lwa czy odgłosu wydawanego przez słonia. Ostatnia zaś rozkładówka to wszystkie zwierzęta razem a co za tym idzie kawalkada dźwięków. Super rozwiązaniem jest to, że owe dźwięki można wyłączyć na tylnej stronie okładki i delektować się ciszą przy oglądaniu. Przecież zwierzęta też muszą iść spać. 

"Nie łaskocz LWA!" - seria Dotknij, naciśnij, posłuchaj

Strony w środku mają nierównomierny kształt oraz posiadają dziury, odsłaniające to co czeka nas na następnej stronie. Za ilustracje odpowiada Ana Larranaga i jak dla mnie są one bardzo przyjemne dla oka. Malowane kredką, barwne i nie do końca idealne, czyli to co podoba się maluchom. Autorem tekstów w książce, choć to brzmi nad wyraz bo na każdej stronie mamy raptem dwa krótkie zdania, mówiące o łaskotaniu i o tym co może się stać,  jest Sam Taplin

"Nie łaskocz LWA!" - seria Dotknij, naciśnij, posłuchaj

“Nie łaskocz LWA!” do wydawnictwa Olesiejuk to książeczka, którą warto mieć w biblioteczce malucha. Nasza mała czytelniczka jest nią ogromnie zainteresowana, a mizianie zwierząt i odgłosy sprawiają, że co chwila wybucha śmiechem. Czy można chcieć więcej? Polecamy! 

O książce:
Tytuł: Nie łaskocz LWA!
Autor: Sam Taplin
Ilustracje: Ana Larranaga

Wydawnictwo: Olesiejuk
Data wydania: 2021
Liczba stron: 10
Seria: Dotknij, naciśnij, posłuchaj

"Nie łaskocz LWA!" - seria Dotknij, naciśnij, posłuchaj

 

"Nie łaskocz LWA!" - seria Dotknij, naciśnij, posłuchaj

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
4

Podsumowanie:

“Nie łaskocz LWA!” do wydawnictwa Olesiejuk to książeczka, którą warto mieć w biblioteczce malucha. Barwne ilustracje zwierząt, możliwość ich miziania i odgłosy sprawiają, że ciężko przy niej się nie cieszyć, w szczególności maluchom. Czy można chcieć więcej? Polecamy! 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *