“Naciśnij mnie” - Herve Tullet
Aktywizujące i interaktywne,  Babaryba,  Dla najmłodszych,  Książki dla dzieci,  Literatura dziecięca,  Tullet Herve

“Naciśnij mnie” – Herve Tullet [recenzja]

Są książki, które zachwycają poruszającą treścią, są też takie, które urzekają barwnymi  i przepięknymi ilustracjami. Nad takimi pozycjami zachwycają się wszyscy. A co powiedzieć, o książce, w której treści prawie wcale a na obrazki składają się kolorowe kropki? Pozytywnych opinii to zapewne nie otrzyma… a jednak wszyscy ją chwalą i zachwycają. Powiem szczerze, że bardzo sceptycznie podchodziłam do owej pozycji dopóki nie usiadła z moim szkrabem i nie pochłonęła mnie jej prosta. Cóż, właśnie wtedy “Naciśnij mnie” autorstwa Herve Tullet uwiodło mnie. 

“Naciśnij mnie” - Herve Tullet

Herve Tullet jest francuskim ilustratorem i autorem książek dla dzieci, których ma na swoim koncie ponad 80. Jego najsłynniejszą pozycją jest owe “Naciśnij mnie”, która ukazała się w 2010 roku i zapewniła mu największy sukces. Przez ponad 4 lata była na liście The New York Times Best Sellers w kategorii książek dla dzieci. Przyznam się szczerze, że nie do końca rozumiem fenomen owej pozycji ale ma to coś, że staje się bestsellerem w biblioteczkach maluszków. 

“Naciśnij mnie” - Herve Tullet

“Naciśnij mnie” to książeczka, która zaskakuje swoją prostą. Na każdej stronie znajdziemy jedno lub dwu linijkowe zdania, które tak naprawdę są poleceniami, mówiącymi co mamy zrobić. A to nacisnąć kropkę, a to potrząsnąć książką, dmuchnąć czy klasnąć. Wszystko to w otoczeniu kolorowych kropek, które to zachęcają do wykonywania tych wszystkich czynności. Co prawda, przeglądanie owej książeczki wymaga dość dużego zaangażowania, które bardzo szybko zamienia się w przednią zabawę. 

“Naciśnij mnie” - Herve Tullet

Książeczka Herve Tullet to pozycja pokazująca jak dobry i prosty pomysł może podbić świat dziecięcej literatury. Jak zwykła, papierowa książeczka może stać się interaktywną zabawką, która nie tylko bawi ale też uczy liczenia czy kolorów. To wszystko w swojej prostocie czyni ją pozycją wartą posiadania. To jak potrafi podbić małe, czytelnicze serduszka sprawia, że nawet najwięksi sceptycy zostają nią zaczarowani (w tym także ja). Polecam gorąco, jako pozycję, która zagwarantuje ciekawą i wesołą zabawę z dzieckiem. 

“Naciśnij mnie” - Herve Tullet

O książce:
Tytuł: Naciśnij mnie
Tytuł oryginalny: Un Live!
Autor: Herve Tullet
Tłumaczenie: Marta Tychmanowicz
Wydawnictwo: Babaryba
Data wydania: 2011
Liczba stron: 59

“Naciśnij mnie” - Herve Tullet

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
5

Podsumowanie:

„Naciśnij mnie” to pozycja pokazująca jak dobry i prosty pomysł może podbić świat dziecięcej literatury. Jak zwykła, papierowa książeczka może stać się interaktywną zabawką, która nie tylko bawi ale też uczy liczenia czy kolorów. To wszystko w swojej prostocie czyni ją pozycją wartą posiadania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *