"Książeczki kontrastowe" od Grupy Wydawniczej Foksal
Dla niemowląt,  Grupa Wydawnicza Foksal,  Kontrastowe i obrazkowe,  Książki dla dzieci,  Literatura dziecięca

„Książeczki kontrastowe” od Grupy Wydawniczej Foksal [recenzja]

Mole książkowe mają tak, że szukają książeczek zawsze. Nowych, ciekawych, potrzebnych i tych lekko zbędnych (choć czy takie bywają – wątpię). Gdy na świecie pojawił się nasz synek, mól książkowy ukryty we mnie znowu się obudził i rozpoczęły się poszukiwania pozycji, które zasilą biblioteczkę maluszka. Przeglądając różnego rodzaju literaturę, trafiłam na książeczki kontrastowe, które dedykowane są niemowlętom.

Długo się nie zastanawiając ,stałam się a raczej mój synek stał się właścicielem książeczek kontrastowych od Grupy Wydawniczej Foksal. Pewnie się zastanawiacie co to mogą być za książeczki dla takiego maleństwa. A więc owe książeczki to nic innego jak czarno – białe obrazki, które możemy pokazywać naszemu maluszkowi i spędzać przy tym ciekawie z nim czas.

"Książeczki kontrastowe" od Grupy Wydawniczej Foksal

Niemowlę w pierwszych tygodniach życia widzi dwuwymiarowo i niezbyt ostro. Dlatego też wszystko co kontrastowe a co za tym idzie wyraźne jest dla niego idealne. Takie właśnie są owe obrazki w tych książeczkach. Na każdej stronie książeczek kontrastowych znajdziemy jeden obrazek, biały na czarnym tle bądź odwrotnie. Pozwala to maleństwu skupić się na danym kształcie bez rozpraszania się innymi elementami. W każdej książeczce znajdziemy po dziesięć różnych obrazków.

Grupa Wydawnicza Foksal wydała cztery książeczki kontrastowe dla maluszków od trzeciego miesiąca życia. My już wcześniej z nich korzystaliśmy, tak więc polecam je także mniejszym maleństwom. Każda z książeczek dedykowana jest wybranemu tematowi. Mamy zatem „Moje pierwsze obrazki” z grzechotką na okładce, gdzie znajdziemy przedmioty występujące w najbliższym otoczeniu maluszka czyli np. smoczek, kubeczek czy też samochód. Kolejną książeczką jest „Jakie to ciekawe” z zachęcającym jabłuszkiem na okładce. Tutaj mamy lekkie urozmaicenie obrazkowe, możemy znaleźć owoce, warzywa ale także rzeczy jakie spotykamy na spacerze czyli drzewo , ławeczka czy motylka. Kolejna książeczka to „Zwierzęta wokół nas” z króliczkiem, gdzie mamy zwierzątka z najbliższego otoczenia domowego (kotek, piesek) jak i wiejskiego (konik, owieczka). Ostatnia książeczka z kangurem „Zwierzęta tu i tam” to zbiór obrazków dzikich zwierząt. Pokazujemy maluszkowi między innymi lwa, słonia czy pingwina.

"Książeczki kontrastowe" od Grupy Wydawniczej Foksal

Książeczki kontrastowe Grupy Wydawniczej Foksal to pozycja jak dla mnie obowiązkowa w biblioteczce maluszka. Dobrze wykonane, kartonowe strony pozwalają na urozmaicenie czasu spędzanego z maluszkiem. My wykazując się inwencją twórczą opowiadamy co na danym obrazku jest a maluszek zafascynowany zarówno obrazkiem jak i naszym głosem bawi się z nami i poznaje świat. My bardzo mile spędzaliśmy czas. Plusem owych książeczek jest także cena bo sugerowana to 9,99 zł, tak więc myślę, że warto.

"Książeczki kontrastowe" od Grupy Wydawniczej Foksal

Moje pierwsze obrazki:

Jakie to ciekawe:

Zwierzęta wokół nas:

Zwierzęta tu i tam:

Ocena:
  • Książeczki zainteresowały nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

„Książeczki kontrastowe” Grupy Wydawniczej Foksal to bardzo ciekawa i fajna propozycja dla maluszków i jego rodziców. Pozwalają urozmaicić pierwsze tygodnie maluszka w nowym świecie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *