“Kotku, kotku, co widzisz?”, “Piesku, piesku, jak się masz?” - Jo Lodge
Aktywizujące i interaktywne,  Dla najmłodszych,  Książki dla dzieci,  Literatura dziecięca,  Lodge Jo,  Olesiejuk,  Z ruchomymi elementami

“Kotku, kotku, co widzisz?”, “Piesku, piesku, jak się masz?” – Jo Lodge [recenzja]

Książki dla maluszków często zawierają elementy dzięki którym, mogą się wyróżnić na tle bogatego rynku książeczek dziecięcych. Autorzy stawiają na takie elementy, których zadaniem jest zaciekawienie i przyciągnięcie na dłużej małego odkrywcę. Bo musicie przyznać, że same kolorowe obrazki często szybko się nudzą ale gdyby na przykład się ruszały? A to co innego, ciekawszego.  Wydawnictwo Olesiejuk postanowiło sprostać oczekiwaniom małych czytelników i wydało serię “Ruchome obrazki” autorstwa Jo Lodge.

“Kotku, kotku, co widzisz?”, “Piesku, piesku, jak się masz?” - Jo Lodge

W skład serii wchodzą dwie książeczki. “Kotku, kotku, co widzisz?”, to wbrew tytułowi historia muszki, która spotyka na swojej wędrówce zwierzaczki, zaczynając od tytułowego kotka a kończąc na lisku. Niestety to ostatnie spotkanie nie kończy się dla niej dobrze (zostaje zjedzona). Książeczka ta skupia się na zmysłach, czyli widzeniu, słyszeniu, węchu i smaku. W “Piesku, piesku, jak się masz?” bohaterowie pokazuje nam swoje uczucia.  Mamy zatem radosnego pieska, smutną żyrafę, zdziwionego misia i głodnego lwa, który każe nam zmykać.

“Kotku, kotku, co widzisz?”, “Piesku, piesku, jak się masz?” - Jo Lodge

Książeczki są kwadratowe o boku 20 centymetrów. Wykonane z grubego kartonu i składają się z 8 stron, czyli 4 ruchomych obrazków. Obrazki wprawiane są w ruch poprzez przesuwanie wyciętego kółeczka. Owy otwór jest dość duży co na pewno ułatwia szkrabowi wcelowanie paluszkiem. Dodatkową pomocą jest strzałka, pokazująca, w którą stronę należy przesunąć. Przy każdej ilustracji znajduje się pytanie a także odpowiedź zwierzaczka. Dodatkowym atutem są wyrazy onomatopeiczne. Bo jak patrzeć na pieska i nie zrobić hau hau?   

“Kotku, kotku, co widzisz?”, “Piesku, piesku, jak się masz?” - Jo Lodge

Jak większość książeczek tego typu, tak i te wzbudzają zainteresowanie u naszego smyka. Lubi je oglądać i samodzielnie poruszać elementami, niemniej nie zagląda do nich zbyt często. O wiele bardziej woli inne pozycje tego typu. Może jest już ciut na nie za duży. Plusem tego wydania jest to, że brak elementów, które można oderwać czy w prosty sposób podważyć. Dzięki temu raczej do kategorii łatwych do porwania nie będą należeć.

O książce:
Tytuł: Kotku kotku co widzisz?
Piesku, piesku, jak się masz?
Seria: Ruchome obrazki

Autor: Jo Lodge
Wydawnictwo: Olesiejuk
Data wydania: 2017

“Kotku, kotku, co widzisz?”:

“Piesku, piesku, jak się masz?”:

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

“Ruchome obrazki” to książeczki z prostymi rysunkami i elementami ruchomymi. Coś się rusza ale wielkiego efektu wow nie ma. Niemniej polecam maluszkom bo mogą zapewnić trochę frajdy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *