“Kotku, kotku, co widzisz?”, “Piesku, piesku, jak się masz?” - Jo Lodge
Książki dla dzieci,  Lodge Jo

“Kotku, kotku, co widzisz?”, “Piesku, piesku, jak się masz?” – Jo Lodge [recenzja]

Książki dla maluszków często zawierają elementy dzięki którym, mogą się wyróżnić na tle bogatego rynku książeczek dziecięcych. Autorzy stawiają na takie elementy, których zadaniem jest zaciekawienie i przyciągnięcie na dłużej małego odkrywcę. Bo musicie przyznać, że same kolorowe obrazki często szybko się nudzą ale gdyby na przykład się ruszały? A to co innego, ciekawszego.  Wydawnictwo Olesiejuk postanowiło sprostać oczekiwaniom małych czytelników i wydało serię “Ruchome obrazki” autorstwa Jo Lodge.

“Kotku, kotku, co widzisz?”, “Piesku, piesku, jak się masz?” - Jo Lodge

W skład serii wchodzą dwie książeczki. “Kotku, kotku, co widzisz?”, to wbrew tytułowi historia muszki, która spotyka na swojej wędrówce zwierzaczki, zaczynając od tytułowego kotka a kończąc na lisku. Niestety to ostatnie spotkanie nie kończy się dla niej dobrze (zostaje zjedzona). Książeczka ta skupia się na zmysłach, czyli widzeniu, słyszeniu, węchu i smaku. W “Piesku, piesku, jak się masz?” bohaterowie pokazuje nam swoje uczucia.  Mamy zatem radosnego pieska, smutną żyrafę, zdziwionego misia i głodnego lwa, który każe nam zmykać.

“Kotku, kotku, co widzisz?”, “Piesku, piesku, jak się masz?” - Jo Lodge

Książeczki są kwadratowe o boku 20 centymetrów. Wykonane z grubego kartonu i składają się z 8 stron, czyli 4 ruchomych obrazków. Obrazki wprawiane są w ruch poprzez przesuwanie wyciętego kółeczka. Owy otwór jest dość duży co na pewno ułatwia szkrabowi wcelowanie paluszkiem. Dodatkową pomocą jest strzałka, pokazująca, w którą stronę należy przesunąć. Przy każdej ilustracji znajduje się pytanie a także odpowiedź zwierzaczka. Dodatkowym atutem są wyrazy onomatopeiczne. Bo jak patrzeć na pieska i nie zrobić hau hau?   

“Kotku, kotku, co widzisz?”, “Piesku, piesku, jak się masz?” - Jo Lodge

Jak większość książeczek tego typu, tak i te wzbudzają zainteresowanie u naszego smyka. Lubi je oglądać i samodzielnie poruszać elementami, niemniej nie zagląda do nich zbyt często. O wiele bardziej woli inne pozycje tego typu. Może jest już ciut na nie za duży. Plusem tego wydania jest to, że brak elementów, które można oderwać czy w prosty sposób podważyć. Dzięki temu raczej do kategorii łatwych do porwania nie będą należeć.

O książce:
Tytuł: Kotku kotku co widzisz?
Piesku, piesku, jak się masz?
Seria: Ruchome obrazki

Autor: Jo Lodge
Wydawnictwo: Olesiejuk
Data wydania: 2017

“Kotku, kotku, co widzisz?”:

“Piesku, piesku, jak się masz?”:

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

“Ruchome obrazki” to książeczki z prostymi rysunkami i elementami ruchomymi. Coś się rusza ale wielkiego efektu wow nie ma. Niemniej polecam maluszkom bo mogą zapewnić trochę frajdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *