Książeczki o Ivarze i Krainie Dinozaurów - Lisa Bjardo, Emma Gothner
Bajki, opowiadania, wiersze,  Bjarbo Lisa,  Czarna Owca,  Gothner Emma,  Książki dla dzieci,  Literatura dziecięca

Ivar i Kraina Dinozaurów – Lisa Bjardo, Emma Gothner [recenzja]

Dinozaury to temat, który fascynuje prawie każdego małego smyka. Nic więc dziwnego, że i u nas przyszedł czas kiedy to dinozaury zaczęły buszować po pokojach a także zawładnęły biblioteczką. Jeśli zainteresowaliście się tym tematem to wiecie, że można znaleźć wiele pozycji, poczynając od słowników i encyklopedii a kończąc na czasopismach z dinozaurami. Są także książeczki, w których na pierwszy plan wysuwa się wyobraźnia. Wyobraźnia, która przenosi małego chłopca do Krainy Dinozaurów. 

"Ivar i zaginiony diplodok" - Lisa Bjardo, Emma Gothner

Wydawnictwo Czarna Owca oddało w ręce małych czytelników cztery książeczki pełne przygód Ivara. Ivar, to mały chłopiec, który o dinozaurach wie wszystko. W swoim pokoju ma Krainę Dinozaurów, którą odwiedza, gdy tylko jego tata zaśnie.  Autorami książeczek jest Lisa Bjarbo, która słowami zabiera nas do Krainy Dinozaurów oraz Emma Gothner, ubarwiająca ową krainę kolorowymi ilustracjami. Wszystko to tworzy sympatyczną całość, sprawiając, że z chęcią czytamy o przygodach i pomysłach Ivara. 

"Ivar ratuje głodne triceratopsy" - Lisa Bjardo, Emma Gothner

Każda książeczka poświęcona jest jednemu dinozaurowi. Choć książeczki można czytać jako osobne pozycje to osobiście polecam zacząć od “Ivar ratuje małego stegozaura”, gdyż to w niej Ivar odkrywa po raz pierwszy Krainę Dinozaurów, do której się przenosi. To tutaj spotyka stegozaura Sally, który potrzebuje jego pomocy. Ivar nie zastanawia się długo, bo sprawa jest ważna, trzeba uratować małego dinozaura. W kolejnej książeczce “Ivar ratuje głodne triceratopsy”. Nasz bohater musi wykazać się pomysłowością aby nakarmić głodną Telmę. Smaczne liście znajdują się na bardzo wysokim drzewie, do których nasi dinozaurowi bohaterowie nie dosięgają.

"Ivar ratuje małego stegozaura" - Lisa Bjardo, Emma Gothner

Kolejnym zadaniem jakie czeka na Ivara w “Ivar i zaginiony diplook” to pomoc Doris, która zgubiła swoją rodzinę, po tym jak wybuchł wulkan. Nie ma co się jednak martwić bo Ivar jest dobry w szukania. Ostatni przygoda zapowiada się dość strasznie bo jej bohaterem jest tyranozaur, którego spotkamy w “Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem”. Na szczęście tyranozaur Tova jest najedzona i skora do zabawy z Ivarem.

"Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem" - Lisa Bjardo, Emma Gothner

Książeczki o Ivarze jak możecie zauważyć mają pewien schemat. Nocą Ivar przenosi się do swojej Krainy Dinozaurów, gdzie poznaje wybrany gatunek a następnie musi skorzystać ze swojej wyobraźni i pomóc dinozaurowi. Niemniej każda przygoda jest ciekawa i wciąga małego czytelnika. U nas owe książeczki cieszą się dość sporym zainteresowanie. Ciekawostką jest ostatnia strona, gdzie znajdziemy kartę dinozaura a na niej fakty o nim. Dzięki temu możemy poznać bliżej bohatera książeczki i dowiedzieć się o nim paru istotnych rzeczy. 

"Ivar ratuje małego stegozaura" - Lisa Bjardo, Emma Gothner

Książeczki o Ivarze to pozycje, które spodobają się wszystkim małym miłośnikom dinozaurów. Nie tylko mogą utożsamić się z małym bohaterem to także przenieść się w świat dinozaurów i przeżyć niesamowitą przygodę. Czy można chcieć coś więcej?

"Ivar i zaginiony diplodok" - Lisa Bjarbo, Emma Gothner

 Aha, wypada mi ostrzec Was. Skutkiem czytania owych książeczek może być chęć stworzenia przez małego czytelnika własnej Krainy Dinozaurów, tak więc nastawcie się na prace manualne. 

Książeczki o Ivarze i Krainie Dinozaurów - Lisa Bjardo, Emma Gothner

O książkach:
Tytuł: Ivar ratuje małego stegozaura,
Ivar ratuje głodne triceratopsy,
Ivar i zaginiony diplodok,
Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem

Autor:  Lisa Bjarbo, Emma Gothner
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 16-09-2020
Liczba stron: 32

 

Ivar ratuje małego stegozaura

Ivar ratuje głodne triceratopsy

Ivar i zaginiony diplodok

Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem

Ocena:
  • Książeczki zainteresowały nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
4,6

Summary

Książeczki o Ivarze to pozycje, które spodobają się wszystkim małym miłośnikom dinozaurów. Nie tylko mogą utożsamić się z małym bohaterem to także przenieść się w świat dinozaurów i przeżyć niesamowitą przygodę. Czy można chcieć coś więcej?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *